W naszej poradni przyjmują

dr n. med. Dominik Pajzderski - specjalista chorób wewnętrznych

dr n. med. Joanna Mitkowska - specjalista pediatra

dr n. med. Katarzyna Wysocka-Gryczka - specjalista pediatra

dr Dagmara Smektała

dr Piotr Rostkowski

dr n. med. Aleksandra Rochowiak-Pajzderska

pielęgniarka Anna Borowczyk

położna Romualda Buksalewicz

Zanim udasz się do swojego lekarza

Postaraj się ustalić swoje dolegliwości. Gorączka (od kiedy występuje i jaka jest w dniu dzisiejszym), ból gardła, katar (wodnisty czy gęsty), kaszel (suchy, mokry, w dzień, w nocy), osłabienie, nadmierna potliwość, pieczenie, bóle oczu, duszności, wymioty, biegunka.

Kiedy objawy się pojawiają, czy mają związek z porą dnia, wysiłkiem fizycznym lub spożywanymi posiłkami? Jak długo utrzymują się dolegliwości: od kilku godzin, kilku dni, od dawna (kilka tygodni, miesięcy)?

Jeśli stale coś Cię boli, powiedz o tym lekarzowi. Ból jest objawem, a nie przyczyną choroby. Należy się dowiedzieć, dlaczego coś boli, a następnie porozmawiać z lekarzem o tym, co można zrobić, by usunąć przyczynę bólu. Może się to okazać zupełnie proste. Zdarza się jednak, że nierozpoznana i nieleczona przyczyna bólu prowadzi do poważnych, nieodwracalnych skutków.

Nie ryzykuj. Jeśli nie zadbasz o zdrowie, nie otoczysz go staraniem możesz je stracić. Czasem wystarczy zmiana diety, stylu życia, by usunąć przyczynę bólu lub zmniejszyć jego odczuwanie.

Bądź zorientowany, jakie choroby występują u spokrewnionych członków rodziny: dziadków, rodziców, rodzeństwa. Szczególnie ważne są takie choroby jak: cukrzyca, nadciśnienie, zaburzenia cholesterolu, zawały, udary, choroby nowotworowe.

Nie zajmuj lekarzowi więcej czasu, niż potrzeba. Pamiętaj, że czekają na niego inni chorzy.

Powrót na stronę główną serwisu PozMed