Jak ważna jest profilaktyka

Chcesz skorzystać z bezpłatnego profilaktycznego badania mammograficznego? Nie musisz mieć skierowania od lekarza rodzinnego, stać w kolejkach. Wielkopolskie placówki realizujące Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi mają wolne miejsca i czekają na chętne Panie. Program adresowany jest do kobiet w wieku 50-69 lat, które w ciągu dwóch ostatnich lat nie miały wykonywanej mammografii i nie były leczone z powodu raka piersi, co oznacza, że w tym roku z badań mammograficznych wykonywanych w ramach Programu może skorzystać ponad 220 tysięcy Wielkopolanek. Badania profilaktyczne należą do świadczeń nielimitowanych, w związku z tym NFZ nie wprowadza żadnych ograniczeń w dostępie do nich. Wszystkie chętne Panie zapraszamy do skorzystania z badań w wybranym ośrodku biorącym udział w Programie. Do końca sierpnia wszystkie kobiety, które wykonają badanie i zgłoszą się do Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi (Wielkopolskie Centrum Onkologii, ul. Garbary 15 w Poznaniu, pokój D009) z hasłem "Wakacyjna mammografia"otrzymają bezpłatny upominek.

Wykaz ośrodków mających podpisaną umowę na świadczenie usług medycznych znajduje się na stronach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych.

Czy chrapanie jest chorobą?

Chrapanie jest często uciążliwe nie tylko dla osoby, której dotyczy bezpośrednio, ale również dla jej partnera. Często osoby chrapiące nie zdają sobie sprawy z problemu, nie wiążą chrapania z ciągłym zmęczeniem i niewyspaniem.

Czytaj więcej

Powrót na stronę główną serwisu PozMed